8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Kadına Övgü: Adam Gibi Adam

Fenerbahçe ve Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar’ın heykelinin açılışı için özel bir tören düzenlendi. Açılış törenine, Eda Erdem’in yanı sıra Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Yöneticisi Simla Türker Bayazıt ve heykeltraş Pınar Öktem Doğan da katıldı. Tören açılışında Eda Erdem Dündar, konuşma yaptı.

“ADAM GİBİ ADAM”

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Fenerbahçeli mili voleybolcu Eda Erdem’in heykelinin açılışında sarf ettiği sözlerle gündeme oturdu. Üstündağ; “Eda Erdem denince kaptan gibi kaptan, adam gibi adam ve Türkiye’nin gururu olan Eda’nın bu güzel heykelinin açılışında sizlerle birlikte olmaktan, voleybol camiası adına gurur duyduğumu belirtmek istiyorum.” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yapılan anlamlı törende, Üstündağ’ın bu sözleri karşısında Eda Erdem tebessüm ederken, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un şaşkınlığı kameralara yansıdı.

HEYKEL GÜNDEM OLDU

Öte yandan Eda Erdem’in heykelinin Türkiye Milli Takımı forması giyerken çekilen fotoğrafından esinlenilerek yapılan heykelde sosyal medyada gündem oldu. Erdem’in heykeli sosyal medya kullanıcıları tarafından erkek heykeline benzetildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x